Velkoobchodní systém

VYTRVALOST

Na konci září, během státního svátku, jsem plánoval poslední delší výpravu tohoto roku. Povinnosti, práce a hlavně početnější rodina s rybařinou dohromady moc nejdou.

Nakonec se mi podařilo urvat od rodiny a na pár dní si jet sednout k vodě a zkusit chytit pár šupin. Jako revír jsem si vybral svazovou vodu, kde už jsem párkrát chytal. S vodou jsem měl nevyřízené účty. Spadly mi tam docela pěkné ryby, tak jsem je chtěl dostat konečně i na podložku.

Místo jsem si chtěl vybral stejné, otevřená voda a ve vodě rozmezí hloubek od 3 do 6m. Na konec září bylo počasí až neuvěřitelně teplé, tak jsem měl obavy, jak na to budou reagovat ryby. Po příjezdu samozřejmě voda zalitá rybářema, ale moje plánované místo prázdné. Předpoklad byl zůstat na místě, než se okolní kolegové vyblázní a odjedou v neděli domů.

Na záběry bych to možná dovedl spočítat na jedné ruce. První dny byly opravdu jen o přemýšlení a vymýšlení taktiky lovu. Stihl jsem si udělat dlouho plánovaný pořádek v krmení a bižuterii.Měl jsem ve vodě zvolená dvě místa, na kterých jsem chtěl prostě zůstat, věřil jsem jim. Na jednom místě jsem měl Mrtvého Korýše 20mm. Toho jsem zkoušel na rozhraní hloubek, jestli ryby nebudou vyjíždět ještě nahoru a na druhém místě jsem měl Satana 20mm, kterého jsem poslal do hloubky 6m. Pod háček jsem jim to servíroval buď v Balanc formě nebo v Měkulích.

V prvních dnech jsem viděl, jak aktivita ryb povadá v důsledku přibývajících rybárů. I na opatrných záběrech bylo vidět, že kapři nejsou ve formě. Záběr jsem udělal jen v noci od hladových torpéd a jednoho dorostence. Přes den se opravdu nic nestalo. Povzbudivé byl jen příjezd mojí drahé rodinky, kde jsme si užili aspoň krásně prosluněný den. Bohužel jsem věděl, že synkovi přes den neukážu žádnou rybu.

Blížila se poslední noc výpravy a přiznám se, že jsem ztrácel naději na úspěch. Ale jak napovídá článek, VYTRVALOST mi přinesla krásné okamžiky a ryby. První záběr přisel v půl 12 v noci. Krásná pomalá jízda na vyměklého a vymočeného Satana 20mm. Na podložce mi skončil šupináč, pro kterého jsem si přijel. Šel jsem spát spokojený a smířený, že zítra jedu domů.

Poslední den ve 4:00 nához a uložení do spacáku. V 5:30 pípanec opět na Satana a takový nejistý záběr. Po zvednutí prutu to začalo krásně řezat vodu. Na podložce skončil další kapr, tentokrát lysec a ještě o kilo a půl těžší, tak to je paráda.

Spát jsem už nemohl a koukal jsem už jen do vody. Při východu slunce z poza mraků se prut na Satana rozjel potřetí. Při záseku jsem se jen pochlubně zasmál a čekal, jak souboj s další těžkou rybou skončí. Na podložce, další krásný šupináč.

Bylo to krásné zakončení výpravy na kterou jsem se tak těšil. Konečně jsem byl spokojen, že jsem dostal z vody i to, co jsem si přál.

Tak krásné chvilky u vody a ať to jezdí, V&M Team 

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu